Friday, September 16, 2011

Победа на Шпанија над Македонија со 92 - 80

Првиот финалист на европското првенство е Шпанија со 92 - 80 над Македонија. Македонските репрезентативци се покажаа навистина добро спрема првакот, по крајот на првото полувреме Македонија ги водеше Шпанија со 1 поен разлика. Но во третата четвртина Juan Carlos Navarro со неговите шутеви од три обезбеди сигурна победа на Шпанија над Македонија. Најефикасен играч на натпреварот беше Juan Carlos Navarro со неговите 35 поени. Од нашите репрезентативци најефикасен беше Лестер Бо МекКејлеб со 25 поени. Но во недела ние ке треба да го одбраниме третото место против Франција или Русија. Исто така Лестер БоМекКејлеб има постигнати најмногу поени 188. Треба да се напомене и дека Шпанија со Македонија досега нема одиграно натпревар. Погледнете ги и фотографиите